Ste se kdaj vprašali, kakšne so dimenzije vaših žlebov. So te dimenzije primerne, so vaši žlebovi morda premajhni, oziroma preveliki. Žlebovi in dimenzije žlebov lahko drastično vplivajo na sam izgled našega objekta, kakor tudi na ceno, ki smo jo plačali za sam nakup in postavitev žlebov.
Torej žlebovi so lahko dimenzijsko premajhni, preveliki oziroma ravno prav veliki. Toda kaj vpliva na velikost in dimenzije žlebov. Žlebovi imajo dimenzije različne, zato ker je dimenzija žleba pomembna v trenutku, ko preračunamo količino vode, ki jo bo ta žleb moral odvajati.
Če imamo torej veliko streho, govorim o strehi večji od petsto kvadratnih metrov, potem je dobro imeti dimenzije žlebov, ki so večji. Dimenzijsko večji žlebovi bodo lahko pravočasno odvajali vso vodo, ki bi se iztekala v odliv. Slabost dimenzijsko večjih žlebov pa se skriva prav v večji dimenziji. Večja dimenzija žleba pomeni, da se je za ta žleb porabilo več surovine. Ampak kaj potem si seveda mislite, saj so pocinkani žlebovi izredno poceni. To je morda res v primeru pocinkanih žlebov, vendar se pa ta količina materiala in posledično cena kaj hitro pozna, če so naši žlebovi narejeni iz aluminija oziroma bakra. Ti dve surovini sta namreč izjemno dragi, to pa pomeni, da bodo dragi tudi žlebovi večjih dimenzij.
V primeru naše petsto kvadratnih metrov veliki površini strehe in premajhni dimenzije žlebov pa se težava pojavi v trenutku, ko ta žleb ne uspe odvajati vse vode, ki se izteka po površini strehe. V takem primeru smo morda res prihranili pri samem materialu za radi majhne dimenzije žlebov toda tako smo si naredili več škode kot koristi. Voda pri majhni dimenziji žlebov se začne prelivati po sami fasadi ter začne tako zamakati samo površino hiše in oken. To pa lahko povzroči veliko škodo na objektu.
Torej če potrebujete pravo dimenzijo žlebov se zavedajte sledečega. Žlebovi morajo imeti pravo dimenzijo. Kakšna je prava dimenzija vaših žlebov pa vam bo hitro izračunal vsak kvaliteten krovec.